O nás
O NÁS

        Firma PACIFIC vznikla v polovici minulého storočia v Nemecku ako špecializovaná firma na tenisové výplety a doplnky . Jej stratégia sa dodnes riadi potrebami hráčov, a to ako závodných , tak aj rekreačných . V roku 1972 začala firma PACIFIC , ako jedna z prvých , vyrábať vo svojej továrni na Novom Zélande prírodné struny . S týmito strunami hrali vynikajúci hráči ako Mc Enroe , Kodeš atď . Od roku 2002 sú prírodné struny PACIFIC nepretržite najlepšími strunami na svete podľa testov USRSA v USA . V roku 1993 začala firma vyrábať polyesterové výplety . Tieto výplety boli a sú dodnes vyrábané priamo v Nemecku v centrále firmy PACIFIC . Ich kvalita je na špičkovej úrovni o čom svedčia výsledky testov USRSA , kde sa POLY FORCE umiestnil na 1.mieste zo všetkých testovaných polyesterov . Okrem týchto produktov vyrába PACIFIC širokú škálu ďalších typov výpletov pre tenis , bedminton a squash , a to hybridné výplety , syntetické výplety , špeciálne výplety , základné kožené gripy , syntetické gripy , OVERGRIPY , vibrastopy , potítka , čelenky , tašky a thermobag , textil , elektronické vypletacie stroje , vybavenie pre trénerov , závažia na rakety , špeciálne squashové ochranné okuliare atď
V roku 2004 prišla firma PACIFIC s novou radou textilu vrátane oblečenia z materiálu DRY FEEL . Ďalej firma ponúka veľmi kvalitné tenisové lopty s technológiou Fischer , ktoré sú schválené ITF - Medzinárodnou tenisovou federáciou , squashové lopty a bedmintonové košíčky pre všetky výkonnostné úrovne .

        Firma PACIFIC je tiež známa svojimi veľmi kvalitnými elektronickými Vypletacími strojmi - oficiálnymi strojmi ATP , testery a potrebným servisným vybavením . Mechanika aj elektronika týchto vypletacích strojov je na špičkovej úrovni a v SR je už predaných niekoľko desiatok týchto strojov .
V roku 2007 sa firma PACIFIC stala hlavným partnerom ATP - svetovej mužskej tenisové asociácie , tzn . stala sa hlavným partnerom všetkých najväčších tenisových turnajov ATP vrátane Turnaja majstrov . Táto zmluva bola v roku 2010 predĺžená z dôvodu kompletnej ponuky a vysokej kvality produktov firmy PACIFIC . V tom istom roku kúpila firma PACIFIC tenisovú divíziu firmy FISCHER so všetkými patentami a produktami . Od roku 2010 začala firma PACIFIC vyrábať vlastné tenisové rakety s technológiou Fischer a obohatené o novú BASALT technológiu , tzn . aplikácia čadičových vlákien do materiálu pri výrobe rakiet . Tento prírodný materiál zvyšuje cit pre loptu a herný komfort a je ďalším míľnikom pri výrobe rakiet . V roku 2011 prichádza PACIFIC s novou kolekciou badmintonových a squashových rakiet s technológiou Fischer a tiež s BASALT technológiou .

        Tovar firmy PACIFIC sa vyznačuje vynikajúcou kvalitou a filozofiou firmy je byť v absolútnej špičke . V Českej republike si tovar PACIFIC nachádza každým rokom stále viac zákazníkov kvôli svojej kvalite , rýchlej dostupnosti a priaznivým cenám .